glava joomla 3 4

glava1NAVODILA:
Učenci 7. do 9. razreda bodo v naslednjem šolskem letu obiskovala tudi izbirne predmete.

Pred vami je opis izbirnih predmetov za šolsko leto 2017/18 , s katerim vam želimo kratko predstaviti izbirne predmete, med katerimi bodo lahko izbirali učenci 6., 7. in 8. razreda. Opis predmetov vam bo služil kot dopolnilo o izbirnih predmetih, saj se boste s pomočjo predstavitev lažje odločili za izbirne predmete.

Izbirni predmeti so vključeni v predmetnik zadnjega triletja devetletke. Ker je to tisti del programa, ki ga učenci lahko izbirajo, je pomembno, da je odločitev čim bolj v skladu z njihovimi interesi.
Izbirni predmeti so ocenjeni in imajo vsak svoj strokovno potrjen učni načrt.

Vas, spoštovani starši, prosimo, da pri odločitvi otrokom pomagate, kajti Vi ste tisti, ki svojega otroka najbolj poznate.

Predmeti so razdeljeni v skupine, in sicer:
• triletni predmeti ( učenec jih lahko izbere vsa tri leta)
• enoletni predmeti vezani na razred
• enoletni predmeti ( trajajo samo eno leto in jih učenec ne more ponovno izbrati).

Izbirnim predmetom je namenjena ena ura tedensko, razen tujemu jeziku, ki sta mu namenjeni dve uri tedensko.
Izbirni predmeti se ocenjujejo. Zaključne ocene se vpišejo v spričevalo.
Prisotnost učenca pri predmetu se obravnava enako kot pri ostalih predmetih, vsako
odsotnost morajo starši opravičiti.

PRIJAVNICE Z IZBRANIMI PREDMETI MORAJO UČENCI ODDATI RAZREDNIKU DO 12.5.2017.