glava joomla 3 4

USIKAJ STORITI V PRIMERU UŠI

V PRIMERU, DA SE NA ŠOLI POJAVIJO UŠI VAS PROSIMO, DA PRI SVOJEM OTROKU PREVERITE PRISOTNOST TE NADLOGE. V NADALJEVANJU VAM PONUJAMO NEKAJ NASVETOV:

V zadnjih desetih letih se je v vrtcih in šolah pojavnost naglavnih uši podvojila. Kaj storiti, če opazite uši pri svojem otroku:

• takoj povejte učitelju. Nihče ne bo s prsti kazal na vašega otroka, uši niso znak slabe higiene.
  • zoper uši poznamo številne kemične preparate, ki se vtrejo v lasišče. So tako močni, da mnogokrat uničijo tudi gnide, ne pa vedno.
  • držite se navodil in pustite preparat delovati vsaj pol ure. Izperite s šamponom, nato pa z medicinskim glavnikom, ki odpravlja gnide, dodobra prečešite lasišče. Da otroka ne bo cukalo, mu lase namažite z otroškim oljem. Ponovno sperite s šamponom. Na voljo so tudi preparati, ki ne vsebujejo kemikalij in so primerni za otroke z alergijami.
  • čez tri dni postopek ponovite in šele potem gre lahko otrok v šolo.

Če vas zanima še več o preventivi in zdravljenju ob pojavu uši si preberite navodila strkovnjakov še na naslednjih straneh:

Stran Pomurskih Lekarn

Stran ZD Koper