glava joomla 3 4

Dragi otroci, mladostniki in starši!

Branje je življenjsko pomembna zmožnost, ki posamezniku omogoča normalno delovanje vsak dan, je osnova učenju in izobraževanju in lahko bistveno prispeva k osmišljanju posameznikovega življenja. Branje je koristno in nudi užitek.

Branje pa je lahko tudi »v pomoč«, saj knjige obravnavajo različne probleme in nam jih pomagajo razumeti. V knjigah najdemo odgovore na vprašanja, modrost in številne poti, ki vodijo k reševanju težav in stisk.

Nekaj informacij v zvezi bralno značko;

• branje za bralno značko se prične 17. septembra in zaključi 2. aprila,
  • bralna značka ni obvezna , je prostovoljna in učenec se jo udeleži samo, če želi,
  • izbor (seznam) knjig , ki naj bi jih učenec prebral je poljuben in primeren starosti otroka ,
  • pregledni in priporočilni seznam mladinskih knjig po temah, zvrsteh in žarnih najdete na spletni strani Pionirska knjižnice (Tilka Jamnik)www.mklj.si/prirocnik (seznam je tudi v šolski knjižnici)