glava joomla 3 4 nova3

Dan za spremembe je nastala z namenom spodbujanja ljudi, da aktivno pristopijo k odzivanju na potrebe posamezne skupnosti. Tako že vse od leta 2010 v začetku pomladi s sloganom akcije Ne prepuščaj se toku, SPREMINJAJ tudi TI! nagovarjamo prebivalce Slovenije, da zavihajo rokave in vsaj za en dan postanejo prostovoljci. Akcijam se lahko pridruži vsak, ki želi v družbo in okolje vnesti pozitivne spremembe.

Na OŠ Valentina Vodnika smo akcijo izvedli v četrtek, 5. aprila 2018.
Kdo?
• prostovoljci DCA Ljubljana – Dnevnega centra aktivnosti za starejše (Kunaverjeva)
• prostovoljci Unicefa
• učenci, ki sodelujejo v mednarodnem projektu Erasmus+, We, the Kids of the EU, believe …
• učenci prostovoljci
• učitelji (Vesna Branica, Tatjana Furjan, Damjana Potočnik, Robert Pavli, Marjeta Raztresen)
• snažilke in hišnik na OŠ Valentina Vodnika

Aktivnosti
• v atriju šole smo uredili gredice (opleli, okopali, zasadili nove sadike),
• v atriju šole smo porezali grmovnice in drevesa,
• v atriju šole smo pograbili listje,
• v atriju šole smo opleli tlakovane poti,
• v atriju šole smo očistili (umili) klopce,
• v tehniški učilnici smo popravili ptičje hišice in jih na novo prebarvali,
• očistili smo okolico šole (pot od Adamičeve do Vodnikove ceste, šolsko igrišče in park),
• povezovanje in klepet ob kavici in suhem sadju.
Zaradi slabega vremena (mokrih klopi) nismo na novo prebarvali klopi. To bomo opravili naslednji teden, ko se bodo posušile.
Akcija je bila kljub napovedanemu slabemu vremenu in nekaj kapelj dežja zelo uspešna. Vsi sodelujoči so izrazili veselje ob tovrstnem sodelovanju in povezovanju. Vsi pa smo bili zelo ponosni na opravljeno delo.
Poslovili smo se z željo, da se še kdaj srečamo in ob pogledu na to, kar smo danes skupaj ustvarili - prijaznejše okolje, odšli vsak na svoj konec.

(objava na spletni strani prostovoljstvo.org)

EKIPA

OBISK V DNEVNEM CENTRU ZA BREZDOMCE