glava joomla 3 4 nova3

Naš super izlet v Belo Krajino

V torek, 22. 5. in sredo 23. 5. 2018, smo se skupaj z učiteljico Suzano Furjanič Gladek potepali po Beli krajini. Vožnja do Črnomlja z vlakom je bila pravo doživetje. Šteli in zapisovali smo si vse postaje, mimo katerih smo se peljali. Pokrajina je zares čudovita! Ob prihodu v podružnično šolo Adlešiči so nas prijazno sprejeli njihovi učenci in učiteljice. Po dobrem kosilu smo imeli delavnico, na kateri smo izdelali belokranjske pisanice. Popoldne smo se odpravili do domačije Cvitkovič, kjer smo se naučili, kako nastane platno ter izdelali zapestnice iz koruznega ličja. Po super-burger večerji je prav posebej za nas v Kulturnem domu Adlešiči igral tamburaški orkester. Predstavil je svojo tradicionalno nošo in inštrumente. Poslušali in prepevali smo belokranjske pesmi ter se naučili štiri njihove značilne plese. Uganete, kje smo prespali? V telovadnici osnovne šole smo se zavili v tople spalne vreče in polni vtisov odpotovali v deželo sanj. Naslednji dan smo se odpravili na Šokčev dvor v Žuničih. Poskusili smo belokranjsko pogačo, si ogledali hišo, izdelke in spoznali njihovo domačo obrt. Preizkusili smo se tudi v filcanju mila. Svoj pisan, dišeč izdelek smo lahko odnesli domov. Učenci podružnične šole so nam za konec pripravili plesno igro in naši Niki ob kitari zapeli Vse najboljše za rojstni dan. Bela krajina z učiteljico Suzano in vsemi prijaznimi ljudmi, ki smo jih spoznali na našem izletu, bo ostala za nas nepozabna.

FOTOGALERIJE - 3.D

ADLESICI 3 D