SHEMA ŠOLSKEGA SADJA IN ZELENJAVE

SHEMA SADJE

V letošnjem šolskem letu 2021/2022 bo šola ponovno sodelovala v evropskem projektu – šolski shemi razdeljevanja sadja in zelenjave. Vsi učenci naše šole bodo tako dobili zastonj dodaten kos sadja ali zelenjave enkrat do dvakrat tedensko. Ukrep je financiran s strani EU.

Namen tega ukrepa je ustaviti trend zmanjševanja porabe sadja in zelenjave in hkrati omejiti naraščanje pojava prekomerne telesne teže in debelosti pri otrocih. Slednja namreč povečuje tveganje za nastanek številnih bolezni sodobnega časa (sladkorna bolezen tipa 2, srčno-žilne bolezni, rak, osteoporoza, itd).

Ena od zahtev projekta je, da šola izobesi plakat, s katerim pokaže svoje sodelovanje v projektu. V  priloženih slikicah lahko vidimo, kako so učenci 4. a razreda naredili plakat, ta pa že visi na oglasni tabli naše šole.

Kaj več o shemi si lahko preberete na priloženi internetni strani

Org. šolske prehrane

IZDELAVA PLAKATA ZA ŠOLSKO SHEMO